AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta'nın babası vefat etti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta'nın babası Alaeddin Şahin vefat etti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta'nın babası vefat etti
14 Şubat 2020 - 19:56 - Güncelleme: 14 Şubat 2020 - 20:40

Merhumun cenazesi yarın (15 Şubat 2020 Cumartesi) İstanbul Marmara İlahiyat Camii'nde öğlen namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Ihlamurkuyu Mezarlığına defnedilecek.Merhuma Rahmet Yakınlarına bassağlığı diliyoruz.

Alaeddin Şahin kimdir?

1945 yılında Konya’nın Meram ilçesi Sağlık Mahallesi’nde doğan Alaeddin Şahin, Konya’nın önde gelen kanaat önderlerinden biriydi. Ağazade Hoca Efendi’nin talebelerinden olan Şahin, pek çok sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulundu. Aynı zamanda hafız olan Şahin, pek çok hafızın yetiştirilmesinde gayretleri olan bir isimdi.

Başta İstanbul olmak üzere, Türkiye’nin birçok şehrinde çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve dernek çalışmasına imza atmış bir vakıf insanı olan Şahin, ilmi konular ve öğrenci hareketlerinde öncü olan isimlerden biriydi. Genç nesille ilgili önemli çalışmalara imza atan Şahin, aynı zamanda Ensar Vakfı’nın 1979 yılı kurucularından biriydi. Şahin, Ensar Vakfı Yayınları’nın çıkarılmasında da öncülük etmiştir. İstanbul Kartal’da imam hatip lisesi müdürlüğü yapan Alaaddin Şahin, Eylül 1981’den Temmuz 1985’e kadar Frankfurt’un Offenbach kasabasındaki Yavuz Sultan Selim Camisi’nde görev yaptı. Nuruosmaniye Camii’nin imamlığını yapan Şahin, İETT Müşteriler Daire Başkanlığı görevini de yürüttü.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Abdulkadir aslan
  1 ay önce
  Allah taksiratini af etsin rahmetiyle muamele etsin mekani cennet ola insallah baki olan sadece ALLAH CC.
 • İLYAS ÖNDER
  1 ay önce
  Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun inşallah. Kederli ailesine ve yakınlarına sabir ve başsağlığı dilerim.