Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı! Milyonlarca kişinin borcu 3 ay ertelendi!

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Covid-19 sebebiyle zarar gören esnafın borçları ertelenecek. Esnaf ve sanatkârın, Halkbankası aracılığıyla kullanmış olduğu kredilerin, 3 ay boyunca faizsiz bir şekilde ertelenmesi kararlaştırıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı! Milyonlarca kişinin borcu 3 ay ertelendi!
25 Mart 2020 - 17:49

Birçok esnafı sevindiren bu haber, Resmi Gazete’de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararına göre, salgın sebebiyle iş yerleri yüzünden zarara giren esnafların kredi borçları 3 ay boyundafaizsiz ertelenecek.

KREDİ BORÇLARI 3 AY ERTELENECEK

Esnafın 31 Mart 2020 tarihinden önce kullanmış olduğu kredi borçları ve taksitleri, 1 Nisan – 30 Haziran 2020 tarihleri arasındaki kredi borçları ve taksitleri çıkan karara göre ertelenecek. Esnaflar, Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği’ne bağlı olarak kullandıkları kredilerin borçlarını 3 ay boyunca faizsiz erteleyebilecekler.

İŞVEREN, İŞÇİ ÇIKARTMAYACAK

 

Yayımlanan kararda, kredisi ertelenen bütün esnaflardan, taahhüt alınacak ve kalan taksitler ertelenecek. Ancak işverenler bu imkândan yararlanmak için çalışan sayısında herhangi bir azaltmaya gitmeyecek. Taahhüt verip personel çıkartan işletmeler, bu avantajdan yararlanamayacak. İsteyen esnaflar ise, düşük faizli krediler kullanabilecek. Borcu ertelemede olan kişiler de düşük faizli kredi çekebilecek.  

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum