Büyük Birlik Parti’sinin Karaman Belediye Başkanlığı için aday gösterdiği tek isim olan Mesut Soyfidan, YSK'ya yapılması gereken resmi başvurusunu son gün olan 20 Şubat Salı gününe bıraktı. Adaylığı aylar öncesinden ilan edilen Soyfidan, resmi başvurusunu son güne bırakmayla yetinmeyip başvuru sürecinin sona erdiği 17.01’de YSK’ya gittiği öğrenildi. Başvuru dosyasını YSK’nın belirlediği sürenin geçmesinin ardında teslim eden Soyfidan’ın başvurusu mevzuat gereğince kabul edilmedi.
Yaşananlar sonrasında Soyfidan’ın olayı hukuki mercilere taşıdığı ancak şu an için çözüme kavuşmadığı öğrenildi.
Gündem
Yayınlanma: 21 Şubat 2024 - 17:07
Güncelleme: 21 Şubat 2024 - 17:11
Karaman'da BBP Saf Dışı Kaldı
Gündem
21 Şubat 2024 - 17:07
Güncelleme: 21 Şubat 2024 - 17:11
İlginizi Çekebilir
Ne iddin başkanım sen şindi nolcek.