28 Mayıs 2023’teki seçimde bir kez daha Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan 3 Haziran günü yeni kabinesini açıkladı. Bugün ise Resmi Gazete'de yayımlanan kararla bakan yardımcıları belli oldu. İşte o isimler:Adalet Bakanlığı:
1. Akın GÜRLEK
2. Hasan YILMAZ
3. Niyazi ACAR
4. Ramazan CANAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı:
5. Leman YENİGÜN
6. Rıdvan DURAN
7. Sevim SAYIM MADAK
8. Zafer TARIKDAROĞLUÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı:
9. Adnan ERTEM
10. Ahmet AYDIN
11. Faruk ÖZÇELİK
12. Lütfihak ALPKANÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı:
13. Fatma VARANK
14. Hasan SUVER
15. Refik TUZCUOĞLU
16. Vedad GÜRGEN
17. Ahmet YILDIZDışişleri Bakanlığı:
18. Burak AKÇAPAR
19. Mehmet Kemal BOZAY
20. Yasin Ekrem SERİM
21. Abdullah TANCANEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı:
22. Ahmet Berat ÇONKAR
23. Nevzat ŞATIROĞLU
24. Zafer DEMİRCANGençlik ve Spor Bakanlığı:
25. Enes EMİNOĞLU
26. Halis Yunus ERSÖZ
27. Hamza YERLİKAYA
28. Safa KOÇOĞLUHazine ve Maliye Bakanlığı:
29. Abdullah Erdem ÇANTİMUR
30. İsmail İlhan HATİPOĞLU
31. Osman ÇELİK
32. Zekeriya KAYAİçişleri Bakanlığı:
33. Bülent TURAN
34. Mehmet AKTAŞ
35. Mehmet SAĞLAM
36. Münir KARALOĞLUKültür ve Turizm Bakanlığı:
37. Batuhan MUMCU
38. Gökhan YAZGI
39. Nadir ALPASLAN
40. Serdar ÇAMMilli Eğitim Bakanlığı:
41. Celile Eren ÖKTEN
42. Kemal ŞAMLIOĞLU
43. Nazif YILMAZ
44. Ömer Faruk YELKENCİ
45. Alpaslan KAVAKLIOĞLUMilli Savunma Bakanlığı:
46. Bilal DURDALI
47. Celal Sami TÜFEKCİ
48. Şuay ALPAY
49. Huzeyfe YILMAZSağlık Bakanlığı:
50. Hüseyin Kürşat KIRBIYIK
51. Şuayıp BİRİNCİ
52. Tolga TOLUNAY
53. Ahmet YOZGATLIGİLSanayi ve Teknoloji Bakanlığı:
54. Çetin Ali DÖNMEZ
55. Oruç Baba İNAN
56. Zekeriya ÇOŞTU
57. Ahmet BAĞCITarım ve Orman Bakanlığı:
58. Ahmet GÜMEN
59. Ebubekir GİZLİGİDER
60. Veysel TİRYAKİ
61. Mahmut GÜRCANTicaret Bakanlığı:
62. Mustafa TUZCU
63. Özgür Volkan AĞAR
64. Sezai UÇARMAKUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı:
65. Durmuş ÜNÜVAR
66. Enver İŞKURT
67. Osman BOYRAZ
68. Ömer Fatih SAYAN
1. Akın GÜRLEK
2. Hasan YILMAZ
3. Niyazi ACAR
4. Ramazan CANAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı:
5. Leman YENİGÜN
6. Rıdvan DURAN
7. Sevim SAYIM MADAK
8. Zafer TARIKDAROĞLUÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı:
9. Adnan ERTEM
10. Ahmet AYDIN
11. Faruk ÖZÇELİK
12. Lütfihak ALPKANÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı:
13. Fatma VARANK
14. Hasan SUVER
15. Refik TUZCUOĞLU
16. Vedad GÜRGEN
17. Ahmet YILDIZDışişleri Bakanlığı:
18. Burak AKÇAPAR
19. Mehmet Kemal BOZAY
20. Yasin Ekrem SERİM
21. Abdullah TANCANEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı:
22. Ahmet Berat ÇONKAR
23. Nevzat ŞATIROĞLU
24. Zafer DEMİRCANGençlik ve Spor Bakanlığı:
25. Enes EMİNOĞLU
26. Halis Yunus ERSÖZ
27. Hamza YERLİKAYA
28. Safa KOÇOĞLUHazine ve Maliye Bakanlığı:
29. Abdullah Erdem ÇANTİMUR
30. İsmail İlhan HATİPOĞLU
31. Osman ÇELİK
32. Zekeriya KAYAİçişleri Bakanlığı:
33. Bülent TURAN
34. Mehmet AKTAŞ
35. Mehmet SAĞLAM
36. Münir KARALOĞLUKültür ve Turizm Bakanlığı:
37. Batuhan MUMCU
38. Gökhan YAZGI
39. Nadir ALPASLAN
40. Serdar ÇAMMilli Eğitim Bakanlığı:
41. Celile Eren ÖKTEN
42. Kemal ŞAMLIOĞLU
43. Nazif YILMAZ
44. Ömer Faruk YELKENCİ
45. Alpaslan KAVAKLIOĞLUMilli Savunma Bakanlığı:
46. Bilal DURDALI
47. Celal Sami TÜFEKCİ
48. Şuay ALPAY
49. Huzeyfe YILMAZSağlık Bakanlığı:
50. Hüseyin Kürşat KIRBIYIK
51. Şuayıp BİRİNCİ
52. Tolga TOLUNAY
53. Ahmet YOZGATLIGİLSanayi ve Teknoloji Bakanlığı:
54. Çetin Ali DÖNMEZ
55. Oruç Baba İNAN
56. Zekeriya ÇOŞTU
57. Ahmet BAĞCITarım ve Orman Bakanlığı:
58. Ahmet GÜMEN
59. Ebubekir GİZLİGİDER
60. Veysel TİRYAKİ
61. Mahmut GÜRCANTicaret Bakanlığı:
62. Mustafa TUZCU
63. Özgür Volkan AĞAR
64. Sezai UÇARMAKUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı:
65. Durmuş ÜNÜVAR
66. Enver İŞKURT
67. Osman BOYRAZ
68. Ömer Fatih SAYAN